logo lsvv

Hoe zit het met het kunstgras?

Na de verheugende mededeling tijdens de nieuwjaarsreceptie dat naast het C-veld ook het A-veld in kunstgras zal worden uitgevoerd, is het lang stil geweest. Twee weken geleden heeft er weer overleg plaatsgevonden met de gemeente en kan nu de laatste stand van zaken worden gemeld.

Planning
In de afgelopen periode zijn de tekeningen gemaakt en de komende week wordt de aanbesteding van de kunstgrasvelden gehouden. De verwachting is dat eind mei de aannemer van het kunstgras bekend is en dat die dan gaat starten met de werkzaamheden bij DTS en LSVV. De kunstgrasvelden zijn dan gereed: half augustus bij DTS in verband met de Zuurkoolcup en eind augustus bij LSVV. Als vereniging hadden we dit graag anders gezien omdat hiermee de voorbereiding van het nieuwe seizoen in de knel komt bij gebrek aan velden. Het aantal oefen- en bekerwedstrijden zal daarom moeten worden aangepast aan de beschikbare speelcapaciteit.
 
Uiteraard heeft iedereen de eerste inmiddels uitgevoerde voor bereidende werkzaamheden kunnen zien:  de gemeente heeft een flink aantal bomen gerooid. Dit is noodzakelijk om onder andere te voorkomen dat er bladeren op de kunstgrasvelden vallen. Dat is uit den boze want het tast de kwaliteit van de velden aan. In ieder geval heeft de gemeente Langedijk gebruik gemaakt van de bevroren velden om op een redelijk gemakkelijke wijze de bomen te rooien. Bovendien moest dit ook voor het broedseizoen gebeuren.
Vooruitlopend op de start van de aannemer zal LSVV eind mei (na het laatste toernooi), beginnen met de overige voorbereidende werkzaamheden zoals o.a. het verwijderen van de reclameborden, vlaggenmasten, etc. Aansluitend zal ook een start worden gemaakt met de vervanging van het ‘Cor Schipper boetje’. De huidige staat van het boetje past straks natuurlijk niet bij een prachtig complex met twee nieuwe kunstgrasvelden. Met het vervangen van het boetje worden meteen de faciliteiten verbeterd voor de opslag van ballen en het overig trainingsmateriaal.
Omdat vele handen licht werk maken, proberen we voor deze werkzaamheden natuurlijk weer zo veel mogelijk vrijwilligers te benaderen
 
Soort kunstgras
Zoals tijdens de jaarvergadering al gemeld, hebben de verenigingen samen met de gemeente een excursie gehouden langs verschillende soorten kunstgrasvelden die bij de diverse verenigingen zijn aangelegd. De grote favoriet van LSVV is het kunstgras van Volendam amateurs. Omdat de gemeente echter gehouden is aan aanbestedingsregels, zullen er meerdere aannemers worden gevraagd een prijs in te dienen en is op voorhand niet bekend welke soort we precies krijgen. Overigens waren er meerdere soorten kunstgras goed en is er vanuit de vereniging aangegeven welke clubs goede velden hebben en welke niet. Dit wordt meegenomen in de keuze van de aannemer.
 
Overige zaken rond de nieuwe velden
Op het A-veld komt verlichting waarvan het verlichtingsniveau van wedstrijdkwaliteit is.  Zowel rondom het A- als het C-veld zal een hekwerk komen en moeten de spelers het veld betreden en verlaten via poortjes waar speciale roosters zitten die voorkomen dat de vulling van het kunstgrasveld niet over het hele complex wordt verspreid. Ook komen er nieuwe dug-outs. Op het C-veld komen er parkeervakken voor de pupillendoeltjes en pupillen ballenvangers aan de zijkant. De bestrating rondom de velden wordt opnieuw gelegd.
Tot slot is LSVV bezig te onderzoeken of het mogelijk is om een beregeningsinstallatie aan te leggen voor het A-veld zodat het veld voor de wedstrijd kan worden besproeid. Het voetballen op een ietsje vochtig kunstgras veld schijnt veel beter en lekkerder te voetballen.
 
Kunstgras en voetbalschoenen
 Op kunstgras mag niet met alle soorten voetbalschoenen en noppen worden gevoetbald. Dit ter voorkoming van beschadiging van het veld. Als je toe bent aan nieuwe voetbalschoenen, houd er dan rekening mee dat op kunstgrasvelden niet gesport mag worden met spikes of schoenen met lange (stalen) noppen of schoenen met een plat profiel.
Over de noodzaak om kunstgrasvelden zo schoon mogelijk te houden en andere praktische zaken , zal in de komende maanden nog veel aandacht worden geschonken.